Alo klaveriklass

Alo-nimelise klaveriklassi loomise idee sündis muusiku enda klaverist, mis seisis mitu aastat kasutult ja halvas seisukorras Jõgeva Muusikakooli fuajees. 2010. aasta suvel tekkis mõte klaver restaureerida ning leida talle sobiv koht ja kasutus Jõgeva Muusikakoolis. See andis tõuke ideele sisustada muusikakoolis Alo-teemaline õppeklass, kus saaks ülevaate helilooja elust ning kus asuksid lisaks klaverile veel mõned tema isiklikud esemed.

Kogu projekt koosnes kahest etapist:

  1. Klaveri restaureerimine
  2. Klassi remont ja sisustamine

Klaveri restaureerimisleping sõlmiti 11. juunil 2010.a. OÜ Klaverimeistriga. Pärast lepingu sõlmimist viidi klaver Tallinnasse restaureerimistöökotta. Tagasi Jõgeva Muusikakooli jõudis restaureeritud klaver 2011 aasta aprillis.

Alo klaveriklassi kujundas arhidekt Annes Arro, kes lähtus ruumi kujunduse juures Alo Mattiiseni isiksusest ning sai kandva kujundusmõtte muusiku noodilehest. Nimelt kulgeb laes ja otsapidi seina möödagi tema noodilehe trükisega tapeet. Ruumi värvilahendus on pärit Alo isiklikust töötoast.

Alo klaveri ja klaveriklassi pidulik avamine toimus helilooja 50-ndal sünniaastapäeval 22. aprillil 2011.a.

Tänu klassi suurepärastele võimalustele saab muusikakool viia läbi kaasaegsel tasemel muusikaloo ja solfedžo tunde ning koori-, ansambli- ja orkestriproove. Samuti on võimalik klassis läbi viia väiksemaid kammerkontserte.

NB! Pakume ka asutustele ja organisatsioonidele võimalust korraldada oma seminare ja loenguid Alo klaveriklassis. Klassi kasutamise hind on 7 €/h. Kui on soov kasutada ka klassi tehnikat (audio-videosüsteem ja arvuti), lisandub hinnale veel 3 €/h.

Artiklid klassi saamisloost:

Alo Mattiiseni klaver läheb remonti.

Heategevuskontsert “Kaunimad laulud.”

Alo Mattiiseni klaver on peagi korras.

Alo klaver jõudis tema kodukooli.

Klaveriklass avab uksed.